Česko zpívá 2014 - Tentokrát až na vrchol

Berenika Selixová svým zpěvem ohromila Trutnov

I letos se na moderně pojatou pěveckou soutěž pro začínající zpěváky probojovala několikačetná výprava našich říčanských zpěvaček.

V letošním ročníku jsme dosáhly na metu nejvyšší. Berenika Selixová totiž bodovala na celé čáře a svým zvučným hlasem a procítěným projevem okamžitě uchvátila odbornou porotu natolik, že se naprosto zaslouženě stala vítězkou celostátní soutěže ČESKO ZPÍVÁ 2014. Od základního kola za sebou suverénně nechala přes stovku soutěžících z celé České republiky a zahraničí. Svým přednesem písně Doufám od Lucie Bílé, rozproudila emoce v zaplněném sálu Trutnovského společenského centra UFFO a se značným náskokem získala také Cenu diváků. Tento úspěch jen dokládá Bereniky stupňující se pěvecké kvality a schopnost zanechat v posluchačích hluboký dojem na velmi dlouhou dobu. Její výkon z celého soutěžního dne byl z úst mnoha diváků a hudebních profesionálů hodnocen jako famózní!
 

Máme i další úspěšné soutěžící
Nesmím zapomenout zmínit také ostatní děti, které se skvěle prosadili a v semifinále ukázaly své kvality a velký pokrok.

Naše nejmladší zpěvačka a semifinalistka jedenáctiletá Kačenka Pokorná předvedla suverénní a pěvecky výborný výkon bez jakékoliv známky trémy a mezi tolika staršími konkurenty v kategorii 9-14 skončila velmi blízko finálové desítky - na nádherném 12. místě. Svoje pěvecké číslo navíc okořenila krátkou stepařskou vsuvkou.

Další velký úspěch se pojí se jménem Veroniky Cucové, která se stala finalistkou večera a se svou baladou a něžným projevem skončila na krásném 7.místě celé soutěže. Spolu s Berenikou si vychutnala napínavé finálové tažení až do samého konce.

Velkou bojovnici a poslední semifinalistku jsme měly také ve starší kategorii 15-26 let, kde už o profesionální, a mnohdy hotové zpěváky, nebyla nouze. Proto si slova chvály zaslouží Tereza Havelková, která svým osobitým podáním písničky Jolene od Dolly Parton přesvědčila porotu a skončila na krásném 22. místě

S velkou radostí a pocitem štěstí bych všem svým dětem ještě jednou ráda vysekla poklonu, neboť reprezentovaly samy sebe na vysoké úrovni a město Říčany se díky jejich talentu opět v onen slavnostní večer skloňovalo v mnoha pádech.


Aktuality a novinky

 

  • 14.4.2021
    Po roce plném online výuky bychom rádi dětem vynahradili společný čas, o který jsme přišli a rozhodli se tak uspořádat historicky první příměstský tábor našeho sboru. Půjde o týden plný aktivit, příprav muzikálového vystoupení a to vše ve zcela nových prostorách v Říčanech.
    Tábor není určen pouze pro děti navštěvující pravidelně naše hodiny, ale pro širokou veřejnost. Více informací najdete na letáčku na titulní straně našich stránek. Své děti můžete přihlašovat na standardním emailu: erlichovaeliska@seznam.cz.