Kateřina Pokorná - asistentka

Ahoj, podle rodného listu se jmenuji Kateřina Pokorná, ale pro všechny na sboru jsem Kačka J. Narodila jsem se v roce 2003 a nyní chodím na státní gymnázium v Říčanech, kde také bydlím.

Už odmalička mě bavilo zpívat, tancovat a vůbec dělat věci spojené s hudbou. Proto, když jsem nastoupila do 1. třídy, první kroužek, na který jsem chtěla chodit, byl sbor. Bohužel ho učila paní, kterou si já osobně pamatuju jako čarodějnici, a proto mě na něj radši mamka nepřihlásila. Když jsme se přestěhovali do Říčan, tak mě mamka potají přihlásila na zkoušky sboru. Já se sice bála nějaké další „čarodějnice“ ale musela jsem na ně jít. Dodnes jsem za to ráda J. Přivítala mě tam milá paní jménem Eliška Erlichová, které jsem zazpívala písničku Čížečku, čížečku a ona mě přijala. Po půl roce chození do sboru a nějakém tom prozkoušení jsem začala chodit k Elišce i na sólové hodiny.

Zpěvem trávím 4 dny v týdnu, ale krom toho chodím od 5 let na americký step, ve kterém jsem jednou dosáhla i titulu vicemistryně ČR, také si občas zabrnkám na ukulele.

Poslouchám v podstatě cokoliv, co se mi líbí, ale mojí nejoblíbenější interpretkou je asi Adele a v poslední době Pentatonix. Velice ráda mám také muzikály, kterých jsem viděla už neuvěřitelně moc.

Můj největší úspěch co se týče hudby je asi několikanásobná účast v říčanské soutěži Pěvecké mládí a také umístění na 12. místě v celostátním kole v soutěži Česko zpívá. 


Aktuality a novinky

 

  • 14.4.2021
    Po roce plném online výuky bychom rádi dětem vynahradili společný čas, o který jsme přišli a rozhodli se tak uspořádat historicky první příměstský tábor našeho sboru. Půjde o týden plný aktivit, příprav muzikálového vystoupení a to vše ve zcela nových prostorách v Říčanech.
    Tábor není určen pouze pro děti navštěvující pravidelně naše hodiny, ale pro širokou veřejnost. Více informací najdete na letáčku na titulní straně našich stránek. Své děti můžete přihlašovat na standardním emailu: erlichovaeliska@seznam.cz.