Napsali o nás: Kurýr 7-8/2012

 

     Ráda bych touto cestou poděkovala všem dětem z pěveckého sboru Elišky Erlichové za práci, kterou pilně a s nadšením plnily po celý rok, za vzornou a vždy perfektní reprezentaci sboru na veřejných akcích města Říčany a především za radost a nadšení, kterým mě a naše příznivce po celý rok zahrnovali. Dovolte mi zmínit pár slov a shrnout tak úspěšné okamžiky z letošního školního roku.

     Děti již po několikáté navštívili Domov Pod Kavčí skálou a svými vystoupeními tak potěšily jeho obyvatele. Pomalu tradičním se stává předvánoční koncert, který sbor pravidelně pořádá ve spolupráci s Olivovou dětskou léčebnou. Jeho atmosféra a výkony všech dětí byly opět úchvatné.
Ve vánočním čase se též sbor pravidelně účastní adventních pozastavení na Masarykově náměstí.

     V novém roce byl náš sbor osloven paní místostarostkou Mgr. Hanou Špačkovou, aby u slavnostního aktu poklepání na základní kámen volnočasového centra Na Fialce vytvořil krátký hudební program. Členové sboru tak bez velkých příprav zazpívali na Masarykově náměstí nejen jeho eminenci kardinálu Dominiku Dukovi, ale také vedení města a všem, kteří se přišli na akci podívat. Pro sbor to byla velké pocta a vysoce pochvalné hodnocení paní místostarostky nás velmi potěšilo.
     Na jaře se děti opět vrací pod Kavčí skálu a jako host je součástí milého setkání a besedování s Miluškou Voborníkovou. Školní rok jako tradičně uzavíráme vystoupeními na dětských dnech pořádaných městem Říčany a Rugby clubu Moutfield Říčany.

     Mladí hudební umělci dosáhli též řady úspěchů při svých sólových vystoupeních. Za zmínku jistě stojí 1. místa Veroniky Cucové (v kategorii od 6ti do 10ti let) a absolutní vítězky Bereniky Selixové  v pěvecké soutěži Mukařovská hvězda hvězd.  Čestné uznání za své výborné výkony si odnesli: Julie Mikulandová, Barbora Janovská , Denisa Pospíšilová, Filip Hradický, Kateřina Müllerová a Eliška a Dominik Červení.

     Berenika, Denisa, Veronika a Filip se též zúčastnili celostátní pěvecké soutěže s mezinárodní účastí Česko zpívá. Odborná porota v čele s patronkou soutěže Kamilou Nývltovou zařadila Filipa Hradického do rozhlasové soutěže pro začínající zpěváky START.ROZHLAS.CZ . Filip tak svým zvučným hlasem skvěle reprezentoval středočeský kraj.  Díky velké prestiži soutěže a značnému množství účastníků je postup Veroniky Cucové a Bereniky Selixové do boje o velké finále obrovským úspěchem.

     Pokud jste náš sbor a naše sólisty někde zahlédli a děti Vás svou prezentací, repertoárem nebo svými dovednostmi oslovili, budeme velice rádi, když se k nám od nového školního roku přidají noví členové a kamarádi. Od září bude sbor nově rozdělen na dvě věkové kategorie a to od 6ti do 10ti a od 11ti do 15ti let. Reportoár je zaměřen na po populární hudbu, muzikál a další moderní žánry. Veškeré informace o sboru, přihlášku a kontakt na lektorku naleznete na našich stránkách.

     Přeji všem dětem i jejich rodičům krásné a pohodové prázdniny plné zážitku a na své mladé zpěváčky i nové přírůstky se budu opět v novém školním roce velmi těšit.

 

Eliška Erlichová


Aktuality a novinky

 

 • Hodiny sboru ve školním roce 2022/2023
  Nejmladší kategorie 4-6 let
  Každé  úterý 15,30h.-16,30h.

  Střední kategorie 7-10 let
  Každé úterý 17h.-18h. 

  Kategorie dětí od 11+ let a více
  Každou středu 17h.-18h.

  !!! Všechny hodiny probíhají v našich vlastních prostorech v ul.Kozinova v Říčanech, kde je k naší výuce k dispozici velký zrcadlový sál pro choreografie a veškeré profesionální vybavení, včetně nahrávacího studia.